Programa ERASMUS+

 

ERASMUS + (en valencià)

Què és? El programa Erasmus + és una iniciativa de la Unió Europea en matèria d’educació. Comprén una gran nombre d’iniciatives distintes per a cada sector i nivell de l’alumnat participant. En el nostre cas, el professorat del nostre centre participa en l’acció KA1 destinada a l’ampliació i millora del desenvolupament professional del personal docent que treballa amb Persones Adultes, mitjançant la col•laboració amb els homòlegs d’altres països d’Europa. Volem així intercanviar practiques innovadores i fer front als reptes comuns per fer més assequible l’accés a l’educació, tot enriquint la capacitació de les Persones Adultes en ciutadania europea.

Què estem fent al nostre centre? Durant el passat curs i a principis del present, el professorat del nostre centre ha rebut formació (xerrades organitzades per distintes institucions i seminaris de treball) per tal de familiaritzar-nos amb el protocol d’aquesta acció i per a pensar con a centre, què volíem fer respecte a la internacionalització de l’escola i com ho volíem fer. Després d’haver realitzat la formació, els professors hem dissenyat el Pla de Desenvolupament Europeu, on hem registrat com anem a realizar aquest procés i quines necessitats formatives tenim.

Quins resultats esperem? En aquest moment el nostre PDE està acceptat per l’organisme competent en aquesta matèria (SEPIE, Servicio español para la internacionalización de la educación) i es troba en procés d’avaluació. Esperem que l’avaluació siga positiva i que ens atorguen el finançament necessari per poder encetar aquest nou projecte que portem entre mans, que tanta feina ens ha donat i sobre el qual hem dipositat molta il•lusió. En aquesta secció web anirem informant-vos de com va desenvolupant-se en procés. Creueu els dits!

ERASMUS + (English version)

• What is Erasmus+? Erasmus+ is an ambitious initiative of the European Union in terms of education. It consists of several actions for each educational level and type of students. Our teacher staff is currently participating on Key Action 1, which aims to broaden and enrich the professional development of our staff in matters of Adult Education. We want to collaborate with our European partners to exchange good practice and work together to face common challenges in education. We also want to promote easy access to education and enhance European Citizenship among our students.

• What are we doing? The teacher staff in our school attended several meetings and seminars to learn about de KA1 to work on what we wanted, what we needed as an Adult School and how we were going to develop our project. As a result of these tasks, we designed our European Development Plan in which we included all the tasks we intend to do to achieve the internationalization of our school.

• What do we expect? In this moment our project has been accepted by the SEPIE and it is being assessed. We hope to obtain a positive assessment to obtain the funds we need to put our project into practice. We have worked very hard on it and we are certainly looking forward to starting it. In this section we will be updating the information about the process. Let’s keep our fingers crossed!.

Maig 2016

ACTUALITZACIÓ PROJECTE ERASMUS +

El nostre centre ha solicitat al SEPIE participar en la iniciativa CONNECTOR 2016, que se celebrarà des del dia 5 al 11 de juliol a Bucarest.

CONNECTOR és un espai per a juntar professionals de l'educació d'adults de tota Europa per a intercanviar experiències, aprenentage i experimentar noves pràctiques.

May 2016

ERASMUS+, NEWS UPDATE

Our school has formally applied to SEPIE to participate in CONNECTOR 2016, which is going to take place from July 5th to 11th in Bucharest.

Connector is a space aiming to bring together professionals in the field of adult education all throughout Europe to share experiences, peer learning and experiencing new practice.

Vist: 1085
Actualitat

Termini matriculació proves d'accés CFGS

Informació sobre el termini de matriculació per a la realització de les Proves d'Accés al Grau Superior.

Polsar a la imatge per a mes informació.

Matriculació Prova Lliure GES Juny 2017

Oberta la matrículació per a la convocatòria de Juny de la Prova Lliure de GES.

Més informació >>>

Inscripció proves d'accès universitat +25, +40 i +45 anys

Del 6 al 17 de Febrer s'obri el període d'inscripcions a les proves d'accès a l'universitat per a majors de 25, 40 i 45 anys.

Més informació >>>

Més informació (UV) >>>

Video presentació Erasmus+

 

Video de la presentació del nostre centre per a el programa Erasmus+.

Enllaç al video >>>

Acte inauguració del curs 2016-17 - Fotos

Galeria fotogràfica de l'acte d'inauguració del curs escolar 2016-17.

Polsar en la imatge per a vore les fotos.

Activitats

Viatge fí de curs - Alt Amporda

Díes: 12 al 14 de Maig (divendres al diumenge).
 
Viatge fí de curs al Alt Amporda (Tarragona, Besalu, Roses, Figueres i Barcelona).
 
Polsar en la imatge per a més informació.

Fundació Bancaixa - Exposició Julian Opie i tallers socials

Dies: 4 i 5 d'Abril (Dimarts i Dimecres).
Exposició: Julian Opie.
 
Eixida per a visitar l'exposició "Julian Opie" i realitzar uns tallers socials a la Fundació Bancaixa
 
Horari: 16:30 a 19 hores aprox.
 
20 persones per grup. L'escola no posa autobús.
 

Setmana Cultural Març 2017

Dies: 13 al 15 de Març.
 
El nostre centre escolar, com cada any, realitzará els dies 13, 14 i 15 de Març la seua Setmana Cultural amb una agenda plena d'activitats amb tallers tecnológics, visites i/o excursions, conferències, pel.lícules, etc.
 

Polsar en la imatge per a més informació.

Xarrada - ¿Qué pasa amb les dones?. El rol femení al llarg del segle XX.

Dia: 1 de Març (Dimecres).
 
Xarrada '¿Qué pasa amb les dones?. El rol femení al llarg del segle XX', a càrrec de LLuís Escartí, historiador local.
 
Hora: 17h.
Lloc: Sala Xemeneia.

Auditori de Torrent - Obra "A colps"

Dia: 23 de Febrer (Dijous)
Concert: A colps. Grup de teatre Amores.
 
Eixida a l'Auditori de Torrent per a vore el concert de percussió "A colps". 
 
Eixida bus: 10:45 hores.
Tornada: 12:30 hores.
Preu: 4€.